7 Temmuz 2017 Oplog

Deponuz ile olan ilişkiniz tedarik zincirinde oluşturacağınız en önemli ilişkilerden biridir. Düşündüğünüzde, deponuz en büyük iki varlığınızı idare ediyor:

1) envanteriniz ve 2) müşteri deneyiminiz…

Sağlıklı bir depo ilişkisi, sonuç olarak size para ve zaman kazandıran ve son kullanıcı için daha iyi bir deneyim sağlayan, daha işbirliğine dayalı ve verimli iletişim anlamına gelir.

Kazan-kazan ilişkileri kurun
Depo ortağınız ile yapacağınız anlaşma adil şartlar içermeli eğer bu şartlar bir tarafın üstünlüğünü ön plana çıkartıyorsa ve depo ortağınız bunun sayesinde para kazanamıyorsa, projelerinize hak ettikleri dikkati vermek için harekete geçmeyecektir. Yalnızca tek tarafın kârlı olduğu ilişkiler sık ​​sık kötü sonuçlara ve sonsuz ilişkilere yol açar.

Düzenli toplantılar hazırlayın
Her ikiniz de neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair geri bildirim sağlamanız için deponuz ile düzenli, standart iletişim kurun.

Depo partnerlerinize şirketinizin bir uzantısı gibi davranın
Depo ortağınızla başarılı bir ilişki kurmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri budur.
Onlara şirketinizin bir uzantısı olarak düşünün ve benzer saygı ile onlara davranın.

Faturalarınız hakkında güncel kalın
Şirketiniz zamanında deponuzu ödemezse bu aldığınız hizmeti de fazlasıyla etkileyecektir. Duymak istediğiniz son şey, bir ödeme geçmiş olması nedeniyle siparişlerin gönderilememesi. Bunun için basit bir çözüm, depo faturalarınıza muhasebe ekibinizin öncelik vermesidir.

paylaşımlı klasör sistemini belirleyin
İlişkiniz boyunca belgeleri nasıl paylaşacağınızı ve depolayacağınızı belirlemek için depo partnerinizle birlikte çalışın. Önemli belgeleri toplamak için Google dokümanları veya Dropbox gibi paylaşılan bir klasör sistemi kullanın. Bu, biriniz bir şeyler bulması gerektiğinde her ay, bazen de yıllarca e-postayla arama yapmaktan çok daha kolaydır.

Deponuzu ziyaret edin ve şahsen takımınızı tanıyın

Depodaki çalışan kişileri tanımak için zaman ayırın. Hesap yöneticisinden toplayıcılara kadar olan herkes. Çalıştığınız insanlarla gerçek bir ilişki kurmanız lojistik operasyonlarınız için çok yararlı olur.

, ,