Avrupa Birliği (AB) üyesi olan İngiltere'ye (İngiltere) ilişkin 2016 referandumunun şaşırtıcı sonucu, iki yıl süreceği tahmin edilen karmaşık bir geri çekme sürecine yol açtı.

AB'den ayrılmak için yapılan bu oylama siyasi ve ekonomik değişiklikler ortaya çıkartacak ve serbest ticaret anlaşmalarını, düzenleyici çerçeveleri, işgücünün kullanılabilirliğini, para birimlerini ve yatırımları etkileyecektir.

Bu etkiler Birleşik Krallık'ta iş yapan herhangi bir şirket tarafından da titizlikle yorumlanıp değerlendirilmelidir. Brexit hafifletilmesi gereken bir tedarik zinciri riski mi yoksa bir tedarik zinciri fırsatını mı temsil ediyor?

Kuşkusuz, tedarik zincirleri Birleşik Krallık'a akan şirketler etkilenebilir, ancak neyse ki çoğu tedarik zinciri aksamasından farklı olarak, bu değişikliği planlamak için iki yılın daha iyi bir bölümüne sahibiz.

Cevaplanacak bazı sorular şunları içerir: İngiltere, bugün AB üyesi olarak aynı veya benzer ticaret anlaşması şartlarını yerine getirecek mi?

İngiltere'nin AB'ye olan ihracatı ve ithalatı değişmeyecek mi yoksa etkilenmeyecek mi?

İngiltere merkezli finansal firmalar halen AB'de serbestçe faaliyet gösterecek mi? Değilse, bu durum sermayenin kullanılabilirliğini nasıl etkileyecektir?
İskoçya ve Kuzey İrlanda İngiltere'de kalmaya ya da bağımsızlaşmaya ve AB'ye katılmaya karar verecek mi? Yeni İngiltere göçmenlik kuralları şirketleri gerekli yetenekten mahrum edecek mi?

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılarımız

Yukarıdaki blog yazımızla benzer konuya sahip popüler yazılarımız

En Sorunsuz 9 E-Ticaret Yazılımı

En Faydalı Shopify Uygulamaları

2019 E-Ticaret İstatistikleri

Kızgın Müşteriyi Mutlu Etme Yolları

Ürün İade Savaşını Kim Kazanacak?

Satın Alınabilir E-Ticaret Ürünü Bulma Rehberi

E-Ticaretin Sürdürülebilirlik Problemi

Facebook Verilerinizi Nereden Aldığını Söylüyor

E-Mail Pazarlamanın Modası Geçti Mi?

E-Ticaret Satışlarını Optimize Etmenin 5 Yolu

Sipariş Karşılama Merkezi ve Depo Arasındaki Farklar Neler?

Yurtdışına E Ticaret Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

TOP