Avrupa Birliği (AB) üyesi olan İngiltere'ye (İngiltere) ilişkin 2016 referandumunun şaşırtıcı sonucu, iki yıl süreceği tahmin edilen karmaşık bir geri çekme sürecine yol açtı.

AB'den ayrılmak için yapılan bu oylama siyasi ve ekonomik değişiklikler ortaya çıkartacak ve serbest ticaret anlaşmalarını, düzenleyici çerçeveleri, işgücünün kullanılabilirliğini, para birimlerini ve yatırımları etkileyecektir.

Bu etkiler Birleşik Krallık'ta iş yapan herhangi bir şirket tarafından da titizlikle yorumlanıp değerlendirilmelidir. Brexit hafifletilmesi gereken bir tedarik zinciri riski mi yoksa bir tedarik zinciri fırsatını mı temsil ediyor?

Kuşkusuz, tedarik zincirleri Birleşik Krallık'a akan şirketler etkilenebilir, ancak neyse ki çoğu tedarik zinciri aksamasından farklı olarak, bu değişikliği planlamak için iki yılın daha iyi bir bölümüne sahibiz.

Cevaplanacak bazı sorular şunları içerir: İngiltere, bugün AB üyesi olarak aynı veya benzer ticaret anlaşması şartlarını yerine getirecek mi?

İngiltere'nin AB'ye olan ihracatı ve ithalatı değişmeyecek mi yoksa etkilenmeyecek mi?

İngiltere merkezli finansal firmalar halen AB'de serbestçe faaliyet gösterecek mi? Değilse, bu durum sermayenin kullanılabilirliğini nasıl etkileyecektir?
İskoçya ve Kuzey İrlanda İngiltere'de kalmaya ya da bağımsızlaşmaya ve AB'ye katılmaya karar verecek mi? Yeni İngiltere göçmenlik kuralları şirketleri gerekli yetenekten mahrum edecek mi?

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılarımız

Yukarıdaki blog yazımızla benzer konuya sahip popüler yazılarımız

Facebook Verilerinizi Nereden Aldığını Söylüyor

E-Mail Pazarlamanın Modası Geçti Mi?

E-Ticaret Satışlarını Optimize Etmenin 5 Yolu

Üçüncü Parti ve Dördüncü Parti Lojistik Arasındaki Farklar

Sipariş Karşılama Merkezi ve Depo Arasındaki Farklar Neler?

Yurt Dışına E Ticaret Nasıl Yapılır?

Tedarik Zinciri Yönetiminin Sağladığı Yararlar

Negatif Ürün Yorumları Kaldırılmalı Mı?

WordPress İçin Analytics Eklentileri

Akıllı Depo Kullanmanın Faydaları

E-Ticaret Deposuna İhtiyacınız Var Mı?

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat Ne Kadar Önemli?

TOP