21 Nisan 2018 Oplog

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret bir diğer adı ile e-commerce, son yılların en önemli sektörlerinden biri. Ticaretin dijital ortamda online bir şekilde yapılması anlamına gelen bu kavramda kullanıcılar satın almak istedikleri ürün ya da hizmeti geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak firmanın e-ticaret sitesi üzerinden online olarak gerçekleştiriyor. Küçük, orta ya da büyük ölçekli demeden tüm firmaların kurabileceği e-ticaret siteleri karlı bir girişime giden önemli yollardan biri. Peki e-ticaret sitesi kurmak için neler gerekiyor?

İşte e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler;

1 . Şirket
E-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle bir şirkete sahip olmanız şart. E-ticaret yapabilmeniz için bir firmanızın ya da şahıs şirketinizin olması ve vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Yasal bir şirketinizin olmaması kullanıcılara güven aşılamayacağı gibi ileride yasal problemler ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

2 . Profesyonel Bir Site
Akılda kalıcı, net ve anlaşılır bir alan adından oluşan, sade ve kullanıcı odaklı bir web sitesine sahip olmanız e-ticaretin bir diğer önemli adımlarından. Ürün ve hizmet çeşitliliğinizi müşterilerinize doğru bir şekilde anlatabilen, müşterilere ödeme işlemlerinde kolaylık sağlayan bir web sitesini eğer bilgiliyseniz kendiniz tasarlayabileceğiniz gibi bir web ajansı ile anlaşarak da tasarlatabilirsiniz.

3 . Profesyonel E-ticaret Altyapısı
Sitenizin mobil ve SEO uyumluluğu, hızı, güvenlik unsurları, e-ticaret sitenizin özellikleri altyapınızı oluşturur. E-ticaret sitenizi kurarken hazır bir e-ticaret altyapısı ile işe başlayarak bu olanda çözüm ortalığı sağlayabilirsiniz. Bu tip altyapılarda ödeme sistemlerinden, arama motoru altyapısına kadar bir çok alanda destek alabilir, işin geliştirme ve test süreçlerinde sorun yaşamadan faaliyete geçme aşamasına geçebilirsiniz.

4 . Sanal POS ve Güvenlik
Siteniz kurulduktan sonra müşterilerinizin alışverişlerini tamamlayabilmeleri için sanal POS hizmetini aktif etmeniz gerekir. Çalıştığınız bir banka ile anlaşabileceğiniz gibi sanal pos desteği veren firmalar ile anlaşarak tüm bankaların taksit seçeneklerini müşterilere sunabileceğiniz alternatif ödeme sistemleri ile de
çalışabilirsiniz.

5 . Lojistik ve Depolama
Satın alınan ürünlerin müşterilere kolayca ulaşabilmesi için güvenilir bir lojistik ortağı ile tüm süreçleri kontrol altında tututabilirsiniz. Özellikle müşteri memnuniyetinin ve kullanıcı deneyiminin bu denli önemli olduğu e-ticaret sektöründe işinizin geleceğini ve büyüme hızı çalıştığınız lojistik ortağının size sağladığı avantajlar sayesinde her zaman pozitif yönde etkileşim gösterecektir. E-ticaret lojistiği gibi kritik ve zorlu bir alanda lojistik sektörünü şekillendiren teknolojik alt yapıya sahip olan OPLOG ile bugün çalışmaya başlayarak normal bir e-ticaret firmasına maddi yönde ciddi ve hayati bir yük olduğu tartışılmaz bir gerçek olan depolama masrafından kurtularak zaman ve maddi yöndeki kayıplarınızın sağladığı işinizi büyütme engellerinden kurtulup, e-ticaret sektöründeki yerinizi sağlamlaştırıp müşteri memnuniyetinizi arttırabilirsiniz. Size bir telefon ya da e-posta kadar uzağız.