Müşterilerinize ürünlerinizi ulaştırmak artık oldukça kolay olsa da yanlış e-ticaret yazılımı seçmek orta ve uzun vadede bu süreci sıkıntılı bir duruma dönüştürebilir. Bu yüzden e-ticaret sitenizi açmadan önce hangi yazılımın sizin için doğru olduğuna net olarak karar vermeli ve krşılaşacabileceğiniz zorlukları önceden tahmin edebilmelisiniz.

Shopify

Aylık 29$’dan başlayan paketlerle Shopify, yerli yabancı bir çok ücretli e-ticaret altyapısından daha ucuz bir çözüm sunuyor. Shopify, satış üzerinden komisyon alıyor ve bu oran seçtiğiniz plana göre %0.5 ile %2 arasında değişiyor. Oran yüksek gözükse de, standart paketteki %1 komisyon oranı aylık 30bin TL ciro yapan bir e-ticaret mağazası için 300TL’e denk geliyor.

Magento

Magento, 31 Mart 2008'de piyasaya sunulan, zengin özelliklere sahip profesyonel bir açık kaynaklı e-ticaret web uygulamasıdır. Magento, çevrimiçi mağazalarının görünümünü, içeriğini ve işlevselliğini kontrol etme konusunda tam esneklik ve kontrol imkanı sunmantadır.

Woocommerce

Bugün dünya genelinde 7 milyondan fazla kişi WooCommerce altyapısını kullanıyor. Bu kullanıcıların sürekli yaşadıkları deneyimler ve sağladıkları geri bildirimler; WooCommerce’ün kendisini kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına göre her an geliştirmesini sağlıyor.

Opencart

Opencart ürünlerini internet ortamına taşımak ve e-ticaret ile satış yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı ve açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımıdır. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle geliştirilmeye açıktır. Arayüz ve yönetim paneli kullanıcılara yöneliktir. Bu özellikleri nedeniyle en çok kullanılan e-ticaret yazılımıdır.

PrestaShop

PrestaShop S.A’ya bağlı olan açık kaynak kodlu bir yazılmdır. PrestaShop Fransız kökenli olup genel olarak E-Ticaret Satış platformu amacı ile kullanılır. Bazı firmalar ürün teşhir sitesi olarak da kullanmaktadır.

Ticimax

Türkiye'de birçok e-ticaret sitesinin altyapısını kullandığı Ticimax ile oldukça güçlü ve uygun fiyatlara bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. Ticimax, e-ticaret için kullanılan yerli yazılımlarımızdan biridir.

T-Soft

T-Soft ile sanal mağazanızı hılıca kurarak hemen satış yapmaya başlayabiliriniz. T-Soft e-ticaret için kullanılan yerli yazılımlarımızdan biridir.

PlatinMarket

PlatinMarket ile sanal mağazanızı hızlı bir şekilde kurarak internet üzerinden satış yapmaya hemen başlayabilirsiniz. PlatinMarket e-ticaret için kullanılan yerli yazılımlarımızdan biridir.

UberCart

Ubercart, kendi e-ticaret mağazasını meydana getirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış Drupal üzerinden kullanılan tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir modüldür.

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılarımız

Yukarıdaki blog yazımızla benzer konuya sahip popüler yazılarımız

TOP