Fulfillment, markaların yeni ürün siparişleri alması ve aldığı siparişlerin müşterinin eline geçmesine kadar geçen süreçte, tüm e-ticaret operasyonlarının sadece bir sistem içerisine toplanmasıdır. Fulfillment hizmeti sayesinde e-ticaret firmalarının iş süreçlerinde aksamalar yaşanması önlenirken, iş yükleri de düşük maliyetler ile hafifletilir. Firmaların iş süreçlerine direkt olarak entegre edilebilen fulfillment, 4 aşamadan oluşur. Bu aşamalar depo yönetimi, sipariş yönetimi, lojistik yönetimi ve müşteri ilişkileri şeklinde sıralanır.

Fulfillment akıllı depo hizmeti sayesinde deponuzun verimliliği artarken, dağıtım süresi boyunca sıkça ortaya çıkan maddi yükler ve karmaşık süreçlerden kurtulursunuz. Birbiriyle entegre şekilde çalışan depolama teknolojileri olarak tanımlanan akıllı depolama sistemleri, ürünlerin sevkiyat için otomatik olarak alındığı, tanımlandığı, sıralandığı ve düzenlendiği teknolojik ekosistemlerdir.

Fulfillment Akıllı Depo Hizmeti Nedir? 

Fulfillment center, özellikle e-ticaret lojistiği kavramına karşılık gelen bir hizmet modelini ifade eder. Eğer e-ticaret sisteminde online mağazası olan bir satıcıysanız, sattığınız bir ürünleri müşterilerinize gönderebilmek için bazı hazırlıklar yapmanız gerekir. Bu hazırlıklar, ürünlerin paketlenmesi, depolanması ve kontrol edilmesi gibi çok sayıda riskli ve zaman alan karmaşık süreçleri içerir.     OPLOG Fulfillment akıllı depolama hizmeti sayesinde tüm süreçleri kolayca halledebilir ve bütün zamanınızı işinize ayırabilirsiniz. 

Fulfillment Hizmetinin Faydaları 

Eğer bir fulfillment firması ile çalışmaya karar verdiyseniz, artık e-ticaret mağazanız için verimliliği ilk sırada tutan bir anlayış belirleme konusunda büyük adım atmışsınız demektir. Çünkü fulfillment hizmeti almak, her sektör için adeta karşıkoyulamaz ticari avantajlar getirir. Bu avantajları sağlayan ise fulfillment hizmetinin E-ticaret mağazanıza olan katkılarıdır. Dolayısıyla doğru firmayı seçme noktasında kesinlikle titiz davranmanız gerekir. 

Fulfillment hizmetinin e- ticaret mağazanıza olan katkıları şu şekilde sıralanabilir:

1. Fulfillment Hizmetinin Teknoloji Gücü

Fulfillment akıllı depolama hizmeti sayesinde, deponuzdaki standart yöntemlerle oluşturduğunuz sistemde siparişleri takip etmek, fiyatları aktarırken yanlış hesap yapmak ya da stoktan bir siparişin düşülmesini unutmak gibi insan hatası olan sorunların yaşanma olasılığını ortadan kaldırırsınız. Oldukça yorucu olan bu süreçte, fulfillment firmasının kullandığı depo yazılımları sayesinde ürün ve lojistik operasyonunuza dair olası tüm hataları önleyebilir, envanter yönetiminizi maksimum verimlilikle yönetmeye başlayabilirsiniz.

2. Fulfillment Firmasının İşlevsel Becerilerinin Kullanılması

Akıllı depolama, sipariş yönetimi, lojistik yönetimi ve müşteri ilişkileri hizmetlerini sunan OPLOG gibi alanında uzman fulfillment firmaları, bir e-ticaret şirketinin tüm lojistik operasyonunun sorumluluğunu tek başına üstlenebilir. Bu, bağımsız bir şirket ya da aynı şemsiye altında kurulmuş olan bir şirket aracılığıyla gerçekleşebilir. Bunun yanı sıra fulfillment hizmeti beceri, operasyonel güç ve beraberinde işinizi büyütmek ve verimliliği maksimum seviyeye çıkarabilmek için büyük katkılar sağlar.

3. Fulfillment Hizmetinin Performansta Artış Sağlaması

Günümüzde lojistik bütünüyle maliyet ve performans üzerine kurulmuş bir ekosistem haline gelmiştir. Bu ekosistemi yönetme kabiliyeti, yetenekli ve sektörde deneyim sahibi olmakla ilgilidir. Teknolojik imkanların hızla artması ve performans verilerindeki fark yaratan detaylar, yazılımın gücü sayesinde ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla hem teknolojiyi hem de depolama, sipariş takibi, lojistik ve müşteri ilişkileri gibi hizmetleri bir arada sunabilen bir fulfillment firması, e-ticaret mağazanızın performansında ciddi oranda artış sağlayabilir.  

Fulfillment hizmetleri için yalnızca seçkin, teknolojiyi en etkili ve doğru şekilde kullanabilen bir fulfillment firmasının maksimum fayda sağlayabileceğini unutmamanız gerekir. Kullanmış olduğu teknolojiler ve yazılımları sayesinde insan hatasını sıfır(0) seviyesine indiren OPLOG, alanında profesyonel olan lojistik firmalarından biridir. OPLOG olarak e-ticaret operasyonlarınızı uyguladığımız aktif süreçler ve deneyimle birleştirebilir, mağazanıza hem zaman hem performans hem de maliyet avantajı sağlayabiliriz. 

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi? ❤️

Yazımızı paylaşarak daha fazla insanın keşfetmesinde bize destek olun. 😊

TOP
Fulfillment uzmanlarımıza danışarak
e-ticaret satışlarınızı artırıp ürün dağıtımınızı hızlandırın!