Google işletmelerin birçok alanda ürünlerinin tanıtımını yapmalarına yardımcı olur. Ama bazı durumlarda işletmelerin Google’ın kurallarına uygun alışveriş reklamları oluşturmaları gerekmektedir.

Google Alışveriş Reklamlarında Desteklenmeyen İçerikler

Eğer bu kurallara aykırı olduğunuzu belirten böyle bir uyarı mesajı aldıysanız bu sizin alışveriş reklamları oluşturmaya izninizin olmadığını daha kötüsü hesabınızın askıya alınabileceği anlamına gelmektedir.

Eğer bu kurallara aykırı olduğunuzu belirten böyle bir uyarı mesajı aldıysanız bu sizin alışveriş reklamları oluşturmaya izninizin olmadığını daha kötüsü hesabınızın askıya alınabileceği anlamına gelmektedir.

Bilet Satışları

Konser biletleri, havayolu biletleri, otobüs rezervasyonu biletleri google tarafından desteklenmez

Taşıtlar

Halka açık yollarda insan taşımak için kullanılan motorlu ve yelkenli taşıtlar bunlara örnek olarak otomobil, karavan, kamyon, tekne, jet ski, mopet’i verebiliriz.

Finansal Ürünler

Finansal varlık yatırımı, menkul değerler ve sigortalarla ilgili ürünlerin reklamları. Bunlar hisse senedi, bonolar, yatırım ürünleri, sigorta poliçeleri, kredi kartları gibi finansal ürünlerdir.

Para birimi

İndirimli para birimleri, para birimi ile desteklenmiş bazı metaller dahil fiyat belirlemek için değişken para birimi, piyasa değerlerine dayalı alım satım araçları. Külçe altın, değerli metaller, yerel para birimleri ve sanal para birimleri de Google tarafından desteklenmeyen reklam içerikleridir.

Hizmetler

Buna bazı iş, zaman, gayret, uzmanlık gibi somut bir ürüne sahip olmakla sonuçlanmayan hizmetler de dahildir. Örneğin, bakım ve onarım hizmetleri, muhasebecilik hizmetleri, mali planlama hizmetleri, akış içeriği, çevrimiçi oyun para birimleri, lastik satın almayla birlikte satılan araba onarım hizmetleri.

Google’dan desteklenmeyen alışveriş içeriği mesajı aldığınızda ne yapmanız gerekiyor?

1-Google’ın alışveriş içeriği politikasını tekrar oku ve ardından yayınlamak istediğin reklamın içeriğindeki onay verilmeyen maddeleri yeniden gözden geçir.
2-Onaylanmayan ürünü kaldır.
3.Ürün verini Google Merchant Center’da güncelle.
4.Eğer hesabın askıya alınırsa Google’dan hesabına tekrar göz atmalarını isteyebilirsin. Onaylanmayan ürün kaldırdığın taktirde bazen manuel olarak hesabının tekrar gözden geçirilmesini talep ederek bu sorunu çözmen daha kolay ve hızlı olacaktır. Eğer ürününün yanlışlıkla onaylanmadığını düşünüyorsan, “bu ürün neden onaylanmadı” kısmına tıklayarak Google‘dan bu durumu tekrar gözden geçirilmesini talep edebilirsin.

Bu Yazıyı Beğendiniz Mi? ❤️

Yazımızı paylaşarak daha fazla insanın keşfetmesinde bize destek olun. 😊

TOP