E-Ticaret siparişlerinizi ne kadar sürede teslim ediyorsunuz? Müşterilerinize kaç tane teslimat seçeneği sunuyorsunuz? Gönderim kanallarınız yeterince güvenilir mi? Tüm bu sorular hızlı ve sorunsuz bir teslimat sürecini oluşturan bileşenleri ortaya çıkartmak için ve bu süreci mükemmelleştirebilmek adına sorabileceğiniz soruların sadece küçük bir kısmı. Müşterilerinizin yaşadığı negatif bir teslimat deneyiminin işletmeniz üzerinde büyük etkisi vardır. Bu, marka imajınızı, müşteri sadakatinizi etkiler ve maliyetleri artırabilir. İleride odaklanacak bir iş alanı varsa, e-ticaret dağıtım stratejinizi oluşturmayı ya da bu konuda işinde uzman bir partner ile çalışmayı şimdiden düşünmeye başlayın.

Müşteri Deneyimi Üzerine Rekabet

Günümüzün tüketicileri, genel müşteri deneyimlerine dayanarak satın almayı tercih eder. En düşük fiyat veya en iyi ürüne sahip olmak artık size bir satış garantisi vermez. Tüketiciler, ürünleri ve perakendecileri önceden araştırıp karşılaştırırlar. Üstelik tüketicilerin sunduğunuz teslimat hizmetlerinizi de karşılaştırmayacaklarını düşünmeyin.

Birkaç istatistiğe değinmek istiyoruz.
Tüketicilerin %80’i aynı gün gönderim istiyor. Perakendecilerin% 47’si bu hizmeti sunmuyor.
Tüketicilerin %82’si mağazalardan siparişlerini alabilmek istiyor, ancak perakendecilerin% 50’si bunu sunmuyor.
Tüketicilerin %61’i 1 ile 3 saat arasında teslimat istiyor, tüm perakendecilerin sadece% 20’si bunu sunabiliyor.

Yani e-ticaret mağazanızda yeterli teslimat seçeneği veya bu teslimat seçenekleri hakkında detaylı bilgi sunmazsanız satışı kaybedersiniz. Bu istatistikler bunu kanıtlıyor.

Müşteriler E-Ticaret Teslimatı Noktasında Ne İstiyor?

Nakliye söz konusu olduğunda, müşteriler uygun fiyatlarla, esnek nakliye seçenekleri ve hızlı teslimat istiyorlar. Müşterilerinizin bu beklentileri karşılamak için, lojistik ve operasyonel işlemlerinizi geliştirme noktasında uygun bir yol ya da partner bulmalısınız. Bunu kendiniz yapmanız fazlasıyla zaman ve yatırım gerektirir ve muhtemelen iyileştirilmesi gereken birçok alana sahip olursunuz. Öyleyse bir partner ile çalışmak avantajlı olabilir.

Bir Partnerin Yeteneklerini Kullanın

Amazon değilseniz ve muhtemelen tedarik zinciri yönetimi veya lojistik konusunda uzman da değilseniz. Büyük olasılıkla bunu yapacak kaynaklara sahip değilsiniz. Bunun yerine, sipariş ve teslimat süreçlerinizi işinde uzman ve gerçekten bu konuda başarılı bir partnerin sorumluluğuna bırakabilirsiniz. Tüm operasyonel yeteneğini ve gücünü e-ticarete odaklamış teknolojiyle entegre bir partner ile mi çalışmayı kim istemez? Bu noktada gerçekten geleceğe yönelik sağlam adımlar atmak istiyorsanız bugün birlikte çalışmaya başlamamak için hiçbir sebebimiz yok! Şimdi bizimle iletişime geçin.

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılarımız

Yukarıdaki blog yazımızla benzer konuya sahip popüler yazılarımız

Satın Alınabilir E-Ticaret Ürünü Bulma Rehberi

E-Ticaretin Sürdürülebilirlik Problemi

Facebook Verilerinizi Nereden Aldığını Söylüyor

E-Mail Pazarlamanın Modası Geçti Mi?

E-Ticaret Satışlarını Optimize Etmenin 5 Yolu

Üçüncü Parti ve Dördüncü Parti Lojistik Arasındaki Farklar

Sipariş Karşılama Merkezi ve Depo Arasındaki Farklar Neler?

Yurt Dışına E Ticaret Nasıl Yapılır?

Tedarik Zinciri Yönetiminin Sağladığı Yararlar

Negatif Ürün Yorumları Kaldırılmalı Mı?

WordPress İçin Analytics Eklentileri

Akıllı Depo Kullanmanın Faydaları

TOP