31 Temmuz 2017 Oplog

İşletmenizin OPLOG gibi verimlilik ve değer katmaya odaklanan lojistik kuruluşları ile iş birliği içerisinde olması geleceğe yönelik attığınız adımların daha sağlam olması açısından fazlasıyla önemlidir. Saygın bir dördüncü parti lojistik (4PL) sağlayıcısı, (OPLOG gibi) işletmelerin tedarik zinciri boşluklarını ve verimsizlikleri bulmasında hayati derecede yardımcı olabilir. Daha sonra bu fırsatlara çözüm bulmaya ve verimsiz süreçleri ortadan kaldırmakta etkin şekilde rol oynar.

Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinizi iyileştirmek için aşağıdaki maddeleri mutlaka göz önünde bulundurun;

  • Özel bir çözüm kullanın.
    İşiniz kendi benzersiz zorlukları ve koşulları ile birlikte gelir. Taşımacılar, herhangi bir bütçeye ve duruma uyacak şekilde ölçeklendirilebilir ve optimize edilebilir çeşitli yöntemleri kullanabilir veya bunlara erişebilir durumdadır.Lojistik sağlayıcınızdan önceden ayarlanmış bir hizmet menüsüne razı olmayın tamamen kendinize ve işinize özel çözümler üretmesini isteyin.
  • Çok modlu bir yaklaşımı düşünün.
    Yükünüzün seyahat etmek için uzun bir mesafesi varsa sadece karayolu değil havayolu ve demiryolu hizmetini de göz önünde bulundurmak maliyetler ve zaman açısından tedarik zinciriniz için çok değerli olabilir. Mesela kullandığınız lojistik planınına demiryolunun eklenmesi size paradan tasarruf ettirebilir. Ayrıca, genel yakıt tüketimini düşürerek gönderinizin karbon ayak izini de azaltabilirsiniz. Bu şirketinizin kamuoyu önünde de saygınlığını fazlasıyla arttıracaktır.
  • Teknolojiden yararlanın.
    Bir yük nakliyesi düzenlemeden önce, nakliye sırasında bir gönderiyi izlemek için hangi yöntemleri kullandıklarını sağlayıcınıza sorun. İyi bir lojistik sağlayıcı, sevkıyattan teslimata kadar sevkıyatları takip etmek için bir nakliye yönetim sistemine sahip olacaktır.
  • Güvenilir ve saygın bir marka olun. Unutmayın, yalnız gitmek zorunda değilsiniz. Taşımacılık gönderilerinizi öncelikli hale getirmek için personel ve kaynakları ile OPLOG gibi güvenilir bir 4PL sizin en iyi lojistik ortağınız olabilir.

OPLOG’un profesyonel uzmanlarının tedarik zincirinizdeki verimsizliği ortadan kaldırmaya nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.