6 Kasım 2017 Oplog

İş akışını sihirli bir şekilde kontrol eden WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ne sahip olmak, tedarikçileriniz ve müşterileriniz ile ilişkileri kolaylaştırır. Dünya standartlarında bir müşteri hizmeti sunmanıza yardımcı olur ve size zaman ve para kazandırırken, işinizde dikkatinizi odaklamanız gereken yerleri rahatlıkla tespit etmenizi sağlar.

Sektörde WMS(Depo Yönetim Sistemi) hakkında bir çok spekülasyon ve yanlış düşünceler bulunmakta bugün bu yanlış kanılara birlikte değineceğiz.

Bir depo yönetim sisteminin uygulanması risklidir.

Evet bu doğru fakat yanlış WMS(Depo Yönetim Sistemi)’nin uygulanması risklidir. İhtiyaçların karşılanmasını sağlamak için sistemleri araştırmak önemlidir. İyi bir sistem gerçekçi olacaktır. Yanlış beklentiler üzerine kurulu değil. Ancak, hedeflerinize uyan, endişelerinizi dinleyen, bir plan oluşturmanıza yardımcı olan ve sizin için başlangıç ​​maliyetlerini hesaplayan bir depo yönetim sistemi seçtiğinizde, risk en düşük düzeydedir

WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ni kullanmak zordur.

Bu genelde herkesin ağzında yer edinmiş temel bir başlık. Ancak, WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ni uygulamanması için bir plan yapmadıysanız zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Başlarda ufak tefek sorunlarla karşılaşıp kesintiler yaşayabilirsiniz, ancak iyi bir uygulama planıyla bu kesintiler minimum seviyeye indirilebilirler.

Çok pahalıdır.

Yanlış çünkü WMS(Depo Yönetim Sistemi) işinize uzun vadede çok fazla yarar ve tasarruf sağlayan bir uygulamadır. Ayrıca İyi bir WMS(Depo Yönetim Sistemi) kendisini kısa süre içerisinde telafi eder.

Personel eğitim masraflarını artıracaktır.

Depo yönetim sistemleri, sistemi kullanacak çalışanlar için masraflı eğitimler gerektirmez. Çok kullanıcı dostudur. Bu süreçte yöneticiler önce eğitilebilir ve daha sonra çalışanlara küçük gruplar halinde nasıl çalıştığına dair eğitim verebilirler.

Tedarikçiler ve taşıyıcılarla entegrasyonu zor.

Tedarikçi ve taşıyıcılar WMS(Depo Yönetim Sistemi) ile tam uyumludur. Sisteminiz tamamen oturduktan sonra, ticaret ortaklarıyla iletişim otomatik olarak sağlanır. Birden fazla tedarikçi ve taşıyıcıyı aynı anda yönetmek, depo yönetim sistemleri için çocuk oyuncağıdır.

Büyük ölçekli teknoloji yatırımı gerektirir.

Evet bu bazı durumlarda teknoloji altyapınızın güncelliğine bağlı olarak değişebilir. Ancak bazı durumlarda mevcut teknoloji kullanılabilir.
Çalışanlarınızenvanteri taramak, izlemek, raporları görüntülemek ve diğer çalışanlarla iletişim kurmak için akıllı telefonları da kullanabilir. Teknoloji altyapınız en güncel seviyede olmasa bile bunu zamanla kademeli olarak arttırabilirsiniz. İyi bir depo yönetimi sistemi esnek ve dinamiktir.

WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ni kullanmadığınız zaman işinizde envanter sorunlarıyla boğuşmak hem kısa vadede hem uzun vadede para kaybına sebep olur. Bugün OPLOG WMS(Depo Yönetim Sistemi) sayesinde müşterileri memnuniyetinizi maksimize edebilir envanter verimliliğinizi arttırabilirsiniz.Bugün bizimle iletişime geçin işinizi daha kusursuz hale getirmenize yardımcı olalım.

Daha Fazla Bilgi alın!