Bir WMS(Depo Yönetim Sistemi)’nin uygulamasının amacı, envanteri takip etme, şirketinizin kârlılığını arttırma ve müşterilerinizin memnuniyet seviyesini yükseltmektir. WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ne dair ihtiyaçlarınızı araştırmak, yaptığınız WMS(Depo Yönetim Sistemi) yatırımından en iyi şekilde yararlanmanın mükemmel bir yoludur.

Fakat bu araştırmayı yaparken kendinize sormanız gereken sorular var. Bu yazımızda kendinize sormanız gereken isabetli sorulara değineceğiz.

WMS(Depo Yönetim Sistemi)’ye geçiş işinizi nasıl etkileyecek?

Yeni bir WMS'ye geçiş düzgün ve planlı olmalı. Müşterileriniz kesinlikle hata ve gecikmelerden ötürü hayal kırıklığına uğramamak istemeyecek ve kolay satın alabilirlik karşısında etkileneceklerdir.

Ayrıca şirketinizin zaman ve kaynak kullanımının ne denli etkileneceğini de bilmelisiniz. WMS(Depo Yönetim Sistemi) yeni iş kazanmanıza veya mevcut modelinize değer katmakta nasıl yardımcı olacak?

Ölçeklenebilir bir WMS(Depo Yönetim Sistemi)’nin beraberinde getirdiği pek çok fonksiyon ve özellik iş modelinize büyük oranda katkı sağlamalıdır

WMS, iş süreçlerinizi düzene sokacak mı? — İyi bir WMS(Depo Yönetim Sistemi) sizin için iş süreçlerini daha kolay hale getirmelidir.

Çalışanlar tarafından gereksiz iş eylemlerini ortadan kaldırmalıdır. Sunduğu raporlar açık ve öz olmalıdır. süreçleri izlemek kolay ve işinizin her kademesindeki yönetici için bilgilendirici olmalıdır.

Kullanıcı dostu mu? O da nedir? İyi bir WMS, çalışanlarınıza yeni sistemi kullanmaları için gereken eğitim zamanını azaltacak ve para tasarrufu etmenizi sağlamalıdır. Müşterilerinizin alışveriş deneyimini geliştiriyor mu?

Müşterileriniz gerçek zamanlı olarak alışveriş yapabilir mi? Akıllı telefonlarını, fiyat ve doluluk durumlarını kontrol etmek için kullanabilir mi?

Dizüstü bilgisayarları ve akıllı telefonu arasında sorunsuz bir şekilde çalışır mı? Mağaza çalışanlarının ürününüzü başka bir yerde bulmasını sağlayacak mı? İşiniz büyüdükçe ve genişledikçe, WMS bununla birlikte genişleyebilecek kadar esnek olacak mı?

Bir WMS'e büyük bir yatırım yapacaksanız, işletmenizle birlikte büyümesi gerekir. WMS artan ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde ayarlanabilir mi? Ne kadar sürede kullanacaksınız? 5 yıl? 10 yıl?

WMS(Depo Yönetim Sistemi) konusunda ihtiyacınız olan bilgiyi edinmek için yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçin; size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Yazılarımız

Yukarıdaki blog yazımızla benzer konuya sahip popüler yazılarımız

En Sorunsuz 9 E-Ticaret Yazılımı

En Faydalı Shopify Uygulamaları

2019 E-Ticaret İstatistikleri

Kızgın Müşteriyi Mutlu Bir Müşteriye Dönüştürme

Ürün İade Savaşını Kim Kazanacak?

Satın Alınabilir E-Ticaret Ürünü Bulma Rehberi

E-Ticaretin Sürdürülebilirlik Problemi

Facebook Verilerinizi Nereden Aldığını Söylüyor

E-Mail Pazarlamanın Modası Geçti Mi?

E-Ticaret Satışlarını Optimize Etmenin 5 Yolu

Sipariş Karşılama Merkezi ve Depo Arasındaki Farklar Neler?

Yurt Dışına E Ticaret Nasıl Yapılır?

TOP